چاپ افست کتاب

قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام نوع چاپ استفاده کنید باید به درکی روشن از چاپ دیجیتال و افست برسید.

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق نویسندگان مستقل زمانی که زمان عرضه عمومی کتابشان فرا می‌رسد به خدمات چاپ بر اساس تقاضا روی می‌آورند.

چاپ افست کتاب | هزینه چاپ کتاب | مراحل چاپ کتاب | مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب از پایان نامه | چاپ دیجیتال کتاب | چاپ کتاب ارزان قیمت

چاپ افست دقیقا چیست؟

لیتوگرافی افست که معمولاً برای تیراژ بالای کتاب استفاده می‌شود، یک فرآیند چاپ تجاری است که در آن جوهر از صفحه‌ای معمولاً فلزی روی یک ورق لاستیکی منتقل می‌شود و سپس روی کاغذ نورد می‌شود. بعد از آن ورق‌های بزرگ چاپ شده به شکل کتاب بریده می شوند و به صحافی فرستاده می شوند تا به شکل کتاب چسب شوند.

این گونه است که اکثر ناشران بزرگ کتاب های خود را چاپ می کنند، به این معنی که اکثر کتاب هایی که برای فروش در هر کتابفروشی پرفروشی می بینید با استفاده از افست تولید شده‌اند.

چرا از افست استفاده کنیم؟

در حالی که چاپ دیجیتال را می توان مستقیماً از یک فایل دیجیتال (معمولاً PDF) انجام داد، افست نیاز به ایجاد صفحات جدید برای چاپ کتاب دارد که بخاطر هزینه اولیه بالا نیاز به پول نقد دارد – اما این بدان معنا نیست که چاپ دیجیتال لزوماً ارزان تر است. در قیمت یک کتاب عواملی همچون نوع چاپ (رنگی یا سیاه و سفید)، اندازه کتاب، نوع جلد و … دخیل می‌باشند ولی با توجه به افزایش تیراژ کتاب در چاپ افست هزینه هر جلد کتاب کاهش پیدا می‌کند.

امروزه، تفاوت بین افست و دیجیتال اساساً فقط کمیت است. “وقتی به نحوه انجام یک کار فکر می کنید، مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید چاپ است و اگر چاپ کتاب در تیراژ بالا انجام می دهید، از نظر مالی عاقلانه تر است که افست انجام دهید.”

نویسندگان باید در مورد نیاز خود به کتاب های چاپی به صورت عمده واقع بین باشند. خواه برای یک تور یا یک رویداد به نسخه چاپی کتاب نیاز داشته باشند،‌ یا اینکه مقدار قابل توجهی از کتاب را پیش‌فروش کرده‌اند، یا قصد دارند مستقیماً به یک عمده فروش یا کتابفروشی محلی بفروشند، نویسندگان باید از تقاضای واقعی آگاه باشند. عدم انجام این کار منجر به موجودی فروخته نشده می شود.

اگر یک پلتفرم نویسنده قوی دارید و معتقدید که شانس زیادی برای فروش کتاب‌ها در یک بازه زمانی شش ماهه دارید، احتمالاً باید افست انجام دهید – اما این نباید بر اساس حدس و گمان یا گمانه زنی باشد. امیدهای آرزومند. متأسفانه بسیاری از نویسندگان در چاپ کتابی سرمایه گذاری می‌کنند که یا بازپرداخت نمی شوند یا در نهایت در یک دوره زمانی طولانی بازپرداخت می شوند.

در مورد کیفیت چطور؟

چاپ دیجیتال از انعطاف پذیری بالایی برخوردار نیست اگر کتاب شما شامل نقاشی یا عکس باشد، فرآیند افست بازتولید بهتری را ارائه می دهد.

فناوری چاپ دیجیتال در سال های اخیر تا حد بالایی پیشرفت کرده است. کیفیت چاپ دیجیتال کتاب به صورت سیاه و سفید چندان تفاوتی با چاپ افست ندارد.

وقتی صحبت از تصمیم گیری بین افست و دیجیتال می شود، سوال اصلی این است: آیا می خواهید به عنوان توزیع کننده، خود عمل کنید؟ اگر پاسخ منفی است، احتمالاً افست بهترین گزینه نیست.

برای عرضه کتاب خود به بازار می توانید از مراکز پخش کتاب کمک بگیرید.

مقایسه چاپ دیجیتال و افست کتاب را می توانید در اینجا مطالعه کنید.

چاپ افست کتاب | هزینه چاپ کتاب | مراحل چاپ کتاب | مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب از پایان نامه | چاپ دیجیتال کتاب | چاپ کتاب ارزان قیمت
انواع چاپ کتاب