کتاب آموزش مهارت‌های بین‌فردی

چاپ کتاب آموزش مهارت‌های بین‌فردی | هزینه چاپ کتاب | مراحل چاپ کتاب | مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب از پایان نامه | چاپ دیجیتال کتاب | چاپ کتاب ارزان قیمت

نویسنده: راب‍ی‍ن‍ز، ‏‫استیون پی

مترجمان: معصومه مهرناز اخوت گیلانی، علی عبدی جمایران، آرش یعقوبی

با پیشگفتاری از پروفسور رضا عمرائی

ویراستار: رومینا فخر


پیشگفتار کتاب

این کتاب یکی از مفیدترین و جامع ترین  کتاب ها در حوزه مهارت های فردی و سازمانی در نظر گرفته می شود که مطالعه آن می تواند برای مخاطبان این حوزه سودمند باشد. زیرا در این کتاب، نه تنها مجموعه ای از نظریات علمی و تخصصی ارائه شده، بلکه جنبه های کاربردی و عملی و توصیه های لازم را به ویژه برای مهارت های فردی مدنظر قرار داده است. هدف از نگارش این اثر، کمک به اساتیدی است که می خواهند کارشناسان سازمان ها و نهادها و علاقمندان این حوزه را از نظر علمی و عملی کمک نمایند. که در آن توصیه هایی  در جهت ارتقاء مهارت های ارتباطات و خودآگاهی به افراد ارائه شده که یکی از نیازهای مهم و ضروری افراد و جامعه  محسوب می شود.

 واقعیت این است که بدون درک دیگران و ارتباطات سالم و موثر و مبتنی بر خودآگاهی نمی‌توان به اهداف فردی و اجتماعی دست یافت، لذا این اثر می‌تواند نقش مهمی در افزایش شناخت و آگاهی خوانندگان داشته باشد. خود مدیریتی، زمانی تحقق می‌یابد که ما آگاهی و شناختی دقیق نسبت به ابعاد وجودی خود داشته باشیم و این مهم و ضرورت را درک نمائیم که کدام بخش از ابعاد وجودی ما از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار است و می‌تواند بخش هایی دیگر و عوامل سوق دهنده ی رشد ذهنی و شناختی ما را تحت تاثیر خود قرار دهد.  یکی از فاکتورهای مهم در این زمینه ، نظام باورها و ارزش ها و فرهنگ کلی جامعه می باشد که هسته ی اصلی زندگی ما را شکل می دهد و تمام رفتارها و تصمیمات مهم زندگی ما را مدیریت و هدایت می کند که در این راستا، عامل انگیزه یک محرک و ابزار درونی قوی برای حرکت در جهت تعالی و موفقیت می باشد که این عامل مهم تحت تاثیر ارزش ها و فرهنگ جامعه بوده و از آن ها تبعیت می نماید. یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب توجه به اولویت بندی ابزارهای درونی می باشد که به صورت کامل به آن پرداخته شده و اثر و نقش مهم عوامل درونی را در افزایش رشد و آگاهی افراد مشخص نموده است. هدف همه اندیشمندان و صاحب نظران رشته های مختلف رشد فردی، ان. ال. پی و مدیریتی  این است که بتوانند با تغییر دادن ذهنیت و نگرش افراد، رفتار آن ها را با توجه به اهداف مورد نظر آن ها تغییر دهند تا به نتایج مطلوبی در زندگی فردی و اجتماعی خود نائل شوند. که خوشبختانه در این اثر در باره رفتارهای فردی، سازمانی، نقش رفتار در موفقیت های شخصی، مهارت ها و نیز ابزارهای لازم برای این تغییرات به صورت نظری و عملی توضیح داده شده است.

لازم به ذکر است که تعیین هدف ها در زندگی فردی و اجتماعی و نیز در سیاست گذاری های سطوح مختلف مدیریتی تاثیر مهمی دارد که اگر این هدف گذاری به درستی و به موقع انجام نگیرد، می تواند فرصت های مهم و طلایی زندگی را از ما بگیرد. بنابر این همان طور که ملاحظه می فرمایید بخش های این کتاب همانند یک بنای محکم طراحی و برنامه‌ریزی شده است. حال اگر این طراحی و برنامه ریزی به درستی صورت گیرد می‌توانیم  یک بنای قوی و مستحکمی داشته باشیم. ما می توانیم بدون یک طراحی درست و علمی حداقل یک طبقه برای مدتی بسازیم، اما اگر قصد داشته باشیم یک برج مستحکم و زیبا بسازیم قطعا به پی ریزی محکم، اصولی و علمی نیاز خواهیم داشت و این کتاب می تواند به ما این آموزش ها و مهارت ها را یاد دهد. بنابر این مطالعه این کتاب می تواند در جهت ارتقا شناخت و آگاهی و آموزش مهارت های هدفمند، که یکی از عوامل مهم موفقیت می‌باشد برای مخاطبان موثر و مفید واقع شود. در پایان نیز از مترجمان محترم این کتاب که با حفظ امانت داری و ترجمه روان آن، تلاش خود را در جهت تقویت آموزش مهارت‌های فردی  فراهم نموده اند صمیمانه تشکرمی نمایم و موفقیت و سربلندی آن ها را در جهت توسعه فعالیت های علمی و آموزشی از قادر متعال خواهانم.