کتاب تحقیقات بازاریابی

چاپ کتاب تحقیقات بازاریابی | هزینه چاپ کتاب | مراحل چاپ کتاب | مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب از پایان نامه | چاپ دیجیتال کتاب | چاپ کتاب ارزان قیمت

دکتر سید امیررضا حاج سیدجوادی (دکترای حرفه ای کسب و کار)

دکتر احسان قاسمی (مدرس دانشگاه و مولف برتر اولین جشنواره هفته کتاب کارآفرینی )

ویراستار علمی: دکتر علی عبدی‌جمایران


پیش گفتار

تحقیقات بازاریابی فرایندی است که سازمان را به بازار از طریق جمع‌آوری اطلاعات مرتبط می‌کند. اطلاعات حاصله از تحقیقات بازار در کنار تجربه، شم و دانش مدیران، راهنمای آن‌ها در اخذ تصمیم‌های درست به شمار می آید. انجام درست و گام‌به‌گام تحقیقات بازاریابی مستلزم تجربه و دانش است. تجربه از مرارت‌ها و سختی‌های حاصل شده از کسب پیروزی‌ها و شکست‌ها به دست می آید و شاید نتوان روشی را برای حصول آن بدون فوت هزینه و زمان ارائه نمود. اما نقطه اتکای این فرایند، دانش است. دانشی که می‌تواند از مطالعه مبانی و مفاهیم حاصل شود. این کتاب به منظور ارائه دانش منسجم تحقیقات بازاریابی ترجمه و تدوین شده است. مطالعه این کتاب می‌تواند برای محققان و افرادی که تمایل به انجام تحقیقات بازاریابی در شرکت‌ها و سازمان‌ها دارند مفید و مثمرثمر باشد.

کتاب حاضر در 11 فصل جمع‌آوری شده است. در فصل اول به معرفی مفاهیم و کلیات بازاریابی و در فصل دوم به برنامه‌ریزی استراتژیک بازاریابی و تحلیل‌های محیطی پرداخته شده است. فصل سوم کتاب حاضر به روش‌شناسی و فرایند تحقیقات بازاریابی اختصاص یافته است. در فصل چهارم به رفتار مصرف کننده و شیوه تصمیم‌‌گیری برای خرید پرداخته شده است. مباحث فصل پنجم پیرامون پیش بینی فروش و روش‌های پیش‌بینی است. فصل ششم به تقسیم بازار و تعیین بازار هدف و فصل هفتم به مدیریت محصول اختصاص یافته است. در فصل هشتم شاهد مباحثی پیرامون تعیین قیمت و روش‌های قیمت‌گذاری برای محصولات و خدمات هستیم. در فصل نهم پیرامون مدیریت توزیع و ارائه محصول و خدمات مباحثی ارائه شده است. فصل دهم و یازدهم نیز به ترتیب به فعالیت‌های ترفیعی و تشویقی برای توسعه بازاریابی و بازاریابی بین‌المللی پرداخته است.

در هر فصل سعی شده مباحث بطور خلاصه ولی مفید ارائه شود. همچنین هر فصل دارای اهداف و سؤالاتی است که ذهن خواننده را درگیر کند و همچنین برای آشنا شدن بیشتر، در هر فصل یک مطالعه موردی از نمونه‌های واقعی در بازار ایران و جهان استفاده شده است که مطالعه آن می‌تواند محقق را در یک نمونه واقعی با مباحث مطرح شده در هر فصل آشنا نماید.

همچون تمامی آثار ترجمه و تدوین شده، این اثر نیز خالی از اشکال نیست و انتقادات و پیشنهادات ارائه شده توسط عزیزانی که به مطالعه این اثر می پردازند، می تواند بر رفع ایرادات و تقویت مباحث در چاپ های بعدی کمک نماید. این موفقیت بدون شک بدون لطف شما خوانندگان گرامی میسر نخواهد شد.

در پایان از تمامی بزرگوارانی که در تکمیل کتاب پیش رو ما را یاری نمودند نهایت تشکر و سپاسگزاری را داشته و از خداوند منان توفیق روزافزون برای تک تک آن ها را خواستاریم.