نگارش و چاپ کتاب رمان را چگونه شروع کنیم؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

ویرایش متن کتاب برای چاپ | چاپ کتاب رفتار مصرف کننده | چاپ کتاب ردنا | هزینه چاپ کتاب | مراحل چاپ کتاب | مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب از پایان نامه | چاپ دیجیتال کتاب | چاپ کتاب ارزان قیمت

چاپ کتاب رمان گام به گام

یک راهنمای گام به گام می تواند به نویسندگان جدید کمک کند تا بر بخش های ترسناک نوشتن یک کتاب غلبه کنند، و به آنها اجازه می دهد متمرکز بمانند و خلاقیت خود را به حداکثر برسانند.

نوشتن یک کتاب کامل می تواند یک کار دلهره آور باشد، به خصوص برای نویسندگان جدید. این نیاز به کار سخت، جاه طلبی شدید و نظم و انضباط شدید دارد. حتی برای نویسندگان موفق و پرفروش‌، سخت‌ترین بخش فرآیند نوشتن می‌تواند به سادگی نشستن برای نوشتن صفحه اول باشد. با این حال، اگر قدم اول را بردارید، نوشتن کتاب یک هدف دست یافتنی است.

قبل از نوشتن کتاب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

چه نویسنده‌ای پرفروش باشید که روی کتاب بعدی‌تان کار می‌کند یا نویسنده‌ای برای اولین‌بار که هدفش انتشار شخصی است، چند سوال ضروری وجود دارد که قبل از شروع کار روی ایده کتابتان باید از خود بپرسید.

آیا زمان و انرژی ذهنی برای نوشتن یک کتاب کامل را دارید؟ شما باید مایل باشید و بتوانید به یک برنامه روزانه نوشتن پایبند باشید و در فرآیند نوشتن از دیگر کارها بگذرید.

آیا آمادگی دارید مهارت‌های بالقوه ناآشنا مانند ویرایش شخصی و نوشتن مجدد را توسعه دهید؟ نوشتن یک کتاب جدید اغلب نقاط قوت و ضعف شما را آشکار می کند و زمان زیادی به اصلاح این مهارت ها اختصاص می یابد.

آیا درک اولیه ای از شخصیت های اصلی، طرح داستان یا موضوع خود دارید؟ لازم نیست همه چیز را حل کنید، اما داشتن ایده معقولی از شکل و جهت کتابتان قبل از شروع نگارش واقعی مفید است.

از کجا شروع کنیم؟

هنگامی که زمان را مشخص کردید و طرح داستان و شخصیت های خود را در نظر گرفتید، نوشتن کتاب واقعی می تواند آغاز شود. پیروی از این نکات گام به گام نوشتن به شما کمک می کند کتاب خود را بنویسید:

یک فضای نوشتاری ثابت ایجاد کنید.

اگر می خواهید کتابی عالی بنویسید، به فضایی عالی برای نوشتن نیاز خواهید داشت. لازم نیست اتاقی عایق صدا با منظره خیره کننده باشد. تنها چیزی که واقعاً به آن نیاز دارید مکانی آرام و عاری از حواس پرتی است که در آن بتوانید به طور مداوم نوشتن خوبی را انجام دهید. محیطی که در آن کار می کنید، چه دفتر کار خانگی باشد، چه کاناپه شما، یا یک کافی شاپ، باید به شما اجازه دهد ساعت ها بدون وقفه تمرکز کنید.

ایده کتاب خود را تقویت کنید.

شاید دقیقاً می دانید کتاب شما در مورد چیست، یا شاید سعی می کنید بین یک میلیون ایده بزرگ مختلف تصمیم بگیرید. شاید تنها چیزی که دارید یک تصویر برای جلد کتاب باشد.

در هر صورت، قبل از شروع نوشتن چند سوال ساده از خود بپرسید.

کتاب من در مورد چیست؟

چرا داستان جالب یا مهم است؟

در وهله اول چه چیزی مرا جذب این ایده کرد؟

چه کسی دوست دارد کتاب من را بخواند؟

اگر هنوز در جستجوی ایده کتاب هستید یا با مشکل نویسنده دست و پنجه نرم می کنید، سعی کنید از دستورات نوشتن برای شروع استفاده کنید.

داستان خود را ترسیم کنید.

نویسندگان خوب قبل از نوشتن کتاب، زمان زیادی را صرف طرح کلی مطالب می کنند. رئوس مطالب می تواند رئوس مطالب کامل فصل یا برگه های ساده ای باشد که در آن هر بخش از کتاب ترسیم شده است. آنها می توانند نقشه های بصری باشند که به عنوان یک نمایش گرافیکی از جایی که کتاب شما هدایت می شود عمل می کند. صرف نظر از روش شما، آنچه مهم است این است که یک نقشه راه برای جلسات نوشتن آینده خود داشته باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید.

تحقیق یک ابزار ضروری برای نویسندگان حرفه ای است. اگر در حال نوشتن یک کتاب غیرداستانی هستید، احتمالاً می خواهید زمانی را در کتابخانه ها و بایگانی ها بگذرانید و هر چیزی را که در مورد موضوع خود می توانید جذب کنید. تحقیقات برای نویسندگان داستان نیز مفید است، زیرا می تواند زمینه مفیدی را برای دوره زمانی یا کهن الگوهای شخصیتی که درباره آن می نویسید فراهم کند. کتاب‌ها را بخوانید یا به پادکست‌هایی گوش دهید که موضوعاتی مشابه موضوع شما را پوشش می‌دهند.

شروع به نوشتن کنید و به یک روال پایبند باشید.

تحقیق، طرح کلی و توسعه ایده، همگی گام‌های حیاتی برای نوشتن اولین کتاب شما هستند، اما ممکن است زمانی فرا برسد که آماده‌سازی به تعویق بیفتد. در یک نقطه خاص، زمان آن رسیده است که نوشتن پیش نویس خام خود را شروع کنید. این امر مستلزم متعهد شدن به روال های مداوم و عادات نوشتن سازنده است. مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خود بردارید. فقط به این دلیل که شما استیون کینگ یا جی.کی نیستید. رولینگ به این معنا نیست که نباید با نوشتن مانند شغل تمام وقت خود رفتار کنید. سعی کنید اهداف روزانه تعداد کلمات را تنظیم کنید تا شما را در مسیر درست نگه دارد. زمان نوشتن را برنامه ریزی کنید و آن را در تقویم خود قرار دهید تا از آن نگذرید. از یک دوست یا نویسنده همکار بخواهید که با ارسال به روز رسانی هایی که در آن روز چقدر نوشته اید، شما را مسئول بداند.

اولین پیش نویس خود را تمام کنید.

همانطور که اولین پیش نویس خود را می نویسید، با شک و تردید به خود، با بی انگیزگی مواجه خواهید شد، طبیعی است. هر زمان که احساس کردید گیر افتاده اید، سعی کنید به طرح کلی خود بازگردید یا برای الهام گرفتن تحقیق کنید. سعی کنید انتظارات خود را نیز مدیریت کنید. احتمالاً اولین کتاب شما یک شاهکار نسلی یا کتاب پرفروش نیویورک تایمز نخواهد بود، و این اشکالی ندارد. اگر خود را با بزرگان ادبی مقایسه کنید، به کارتان آسیب رسانده اید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که به نوشتن ادامه دهید تا به پایان برسید.

بازنگری و ویرایش کنید.

هر کتاب خوب دورهای زیادی از بازنگری را پشت سر می گذارد. شما می توانید فرآیند ویرایش را خودتان تحمل کنید یا از یک دوست یا ویراستار حرفه ای کمک بخواهید. در هر صورت، باید نگاهی صادقانه و بی‌رحم به نوشته‌های خود داشته باشید تا بتوانید بدانید چه چیزی نیاز به کار مجدد دارد. به دنبال جملاتی باشید که متکی به کلیشه یا توصیف کننده های بیش از حد معمول هستند. اگر در حال نوشتن داستان‌های تخیلی هستید، سعی کنید مکان‌هایی را که در شخصیت‌ها ناسازگاری، حفره‌های داستانی یا شکاف‌هایی در منطق وجود دارد، مشخص کنید. یک سیستم برای پیگیری ویرایش های خود ایجاد کنید.

پیش نویس دوم خود را بنویسید.

پیش نویس دوم فرصت شما برای اعمال بازبینی ها و ویرایش های خود است. همچنین فرصتی برای در نظر گرفتن سؤالات بزرگتر و فراگیر است که فقط پس از تکمیل اولین پیش نویس می توان به آنها پاسخ داد. آیا کتاب شما لحن ثابتی دارد؟ آیا موضوعی فراگیر وجود دارد که بتوان آن را توسعه داد و تقویت کرد؟ آیا قسمت های ضعیفی از کتاب وجود دارد که بتوان آن را به طور کامل برش داد؟ پیش نویس دوم همچنین فرصتی است برای پرداختن به سوالات دقیق تر. آیا کتاب دارای محتوایی قوی است؟ نتیجه گیری تاثیرگذار؟

کتاب خود را منتشر کنید.

پس از اتمام پیش نویس نهایی، زمان انتشار فرا رسیده است. می‌توانید پیشنهاد کتاب را به یک انتشارات ارسال کنید، در حالت ایده آل با کمک یک کارگزار ادبی. پس از انتشار موفقیت آمیز، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بنشینید، استراحت کنید و شروع به کار بر روی کتاب دوم خود کنید.

آیا می خواهید درباره نویسندگی بیشتر بدانید؟ با ردنا تماس بگیرید.

مقالات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دریافت مشاوره در مورد سفارش خود می‌توانید اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود. 

تهران، میدان انقلاب، ضلع شمال غربی،
جنب بانک رفاه ساختمان 59

چاپ کتاب رِدُنا

09102166409
66562105 – 66123996 

redona.co@gmail.com