نگارش و چاپ کتاب را شروع کنید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

ویراستاری ادبی و نمونه خوانی کتاب

آیا سال‌ها است که درباره یک ایده داستان خوب (نوشتن یک رمان) فکر می‌کنید اما آن را شروع نکرده‌اید؟ یا شاید شما کلمات را روی برگه می‌آورید، اما نسبت به کاری که انجام می‌دهید و به کجا می‌روید مطمئن نیستید؟

نوشتن یک رمان می‌تواند هیجان‌انگیز و بسیار رضایت‌بخش باشد، اما در مواقعی می‌تواند کاری غیرممکن به نظر برسد و شما را به مکان‌های تاریک بکشاند.

من مدیر ردنا و مشاور شروع نوشتن رمان شما هستم. در اینجا برخی از بهترین راهنمایی ها در مورد اینکه چگونه رمان خود را بر روی پایه ای مطمئن قرار دهید و احساس خوبی در مورد پروژه نویسندگی جدید هیجان انگیز خود داشته باشید، آورده شده است:

زمان مناسب و منظمی را برای نوشتن کتاب در نظر بگیرید.

اگر در انجام این کار جدی هستید، به خود و نوشتن خود احترام بگذارید، زمان منظمی را برای انجام آن تعیین کنید و به آن پایبند باشید. نوشتن یک کتاب هم شگفت‌انگیز است و هم گاهی اوقات سخت. اگر آن را ادامه ندهید کاملاً از بین می رود. سخت است که رمان خود را در ذهن خود نگه دارید تا بتوانید سریع و آسان دست به کار شوید – اگر فاصله های طولانی و نامنظم بین جلسات نوشتن ایجاد کنید، سختی های زیادی را برای خودتان به ارمغان خواهید آورد و کار نگارش رمان خیلی طولانی و سخت خواهد شد. احتمال تسلیم شدن زیاد می‌شود. «زمان نوشتن منظم» در واقع از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این می تواند صبح زود باشد که افراد زیادی هر روز در آن بیدار می شوند. ممکن است به این معنا باشد که هر روز بعدازظهر زمانی که کودک شما می‌خوابد، یک ساعت برای نوشتن وقت بگذارید، یا لپ‌تاپ یا نوت بوک خود را در سفرهای قطار خود به محل کار و بازگشت به محل کار ببرید و در بین راه بنویسید. شاید بتوانید سه ساعت بعد از ظهر جمعه را مدیریت کنید اما در طول هفته اصلاً این کار را نکنید. برخی افزاد برای نوشتن مشکل کمبود زمان ندارند – اما در عوض چالش ایجاد ساختار در زمان خود و یافتن تمرکز است. در اینجا نیز، نکته من ایجاد یک روال کارآمد و سازنده است. از خودتان انتظار نداشته باشید که بتوانید تمام روز هر روز بنویسید – این می تواند بسیار دلهره آور باشد. در عوض در مورد زمان‌های کوتاه‌تری برای نوشتن خود تصمیم بگیرید – احتمالاً خواهید دید که از این طریق می‌توانید به دستاوردهای بهتری برسید. به طور کلی، توصیه من این است که ساعت های نوشتن خود را تا جایی که می توانید منظم کنید – به برنامه پایبند باشید و مطمئن شوید که اطرافیان شما درک می کنند که برای شما مهم است که بتوانید این کار را انجام دهید.

انتظار نداشته باشید که کلمات کتاب شما فوراً بی‌نقص ظاهر شوند.

بسیاری از مردم با اشتیاق شروع به نوشتن یک پیش نویس اولیه می کنند، اما وقتی مطالب خود را مطالعه می کنند، متوجه می شوند که آنطور که می خواهند خوب نیست، و فقط همه آن را حذف می کنند.

سعی کن در نگارش رمان راحت پیش بری اگر وسواس ویرایش داشته باشید، تمام وقت خود را صرف حذف مطالبی می‌کنید که به تازگی نوشته‌اید و هرگز از یک یا دو صفحه اول فراتر نخواهید رفت. بهتر است فقط به راه خود ادامه دهید و برای مدتی زیاد به گذشته نگاه نکنید. می‌توانید نثر خود را مرتب کنید و بعداً، زمانی که بقیه داستان خود را به نگارش درآوردید، با دقت بیشتری کل داستان را بخوانید و ویرایش کنید.

به یاد داشته باشید، رمان‌های بزرگ با بازنویسی ساخته می‌شوند و تعداد کمی از نویسندگان آرزو دارند که اولین پیش‌نویس خود را به کسی نشان دهند.

نوشتن خود را رها کنید و استراحت کنید.

اگر صفحه سفید بزرگ کامپیوتر و مکان‌نمای چشمک‌زن شما را می‌ترسانند، خودتان را از رایانه دور کنید و سعی کنید برای مدتی با دست در یک دفترچه یادداشت بنویسید. اگر بیرون آمدن کلمات از ذهنتان برای نگارش رمان به سختی بیرون می‌آید، سعی کنید با نوشتن خود را رها کنید. منظورم این است که فقط پنج یا ده دقیقه به خود اختصاص دهید تا هر چیزی را که به سرتان می‌آید بنویسید – این کار را بدون توقف انجام دهید. این به بلند کردن فیلتری که بین سر و دست نوشتن شما قرار دارد کمک می کند و شما را برای نوشتن واقعی آماده می کند (کمی شبیه کشش قبل از دویدن).

برای شروع نوشتن فقط یک خط آغازین را انتخاب کنید که به نظر شما جالب باشد و ببینید که شما را به کجا می برد. همچنین می‌توانید از اعلان‌های بصری، مانند عکس جالبی که در روزنامه دیده‌اید، برای نوشتن یک داستان کوتاه استفاده کنید. در اینجا چند دستور وجود دارد که ممکن است بخواهید امتحان کنید:

هر شب، وقتی از در می‌آمد، فکر می‌کرد شاید او آنجا باشد.

نسبت به سنش کوچک بود.

سام تعجب کرد که داخل جعبه چیست.

شبکه ایمنی وجود نداشت.

شما چه نوع نویسنده ای هستید؟

وقتی شروع به نوشتن یک رمان می کنید، ناگزیر در یکی از دو دسته قرار می گیرید. من یک تئوری کامل در مورد این موضوع دارم که می‌توانید همراه با نکاتی که به شما کمک می‌کند آن را بخوانید.

ایده های خود را کاوش کنید.

هر آنچه را که می‌دانید در مورد رمانتان بنویسید. افکار و ایده های نیمه شکل کوچک را یادداشت کنید و ببینید آنها شما را به کجا می برند. اگر سوالی وجود دارد که می‌خواهید بررسی کنید، آن را یادداشت کنید. اگر مجذوب یک محیط یا یک دوره زمانی یا موضوعی هستید، در مورد آن یادداشت بردارید. از طریق این خط‌های پرپیچ و خم است که ایده‌ها شکل می‌گیرد.

از خود سؤالات «چه می شد اگر» بپرسید.

وقتی احساس می‌کنید به شخصیتی رسیده‌اید که شما را مجذوب خود می‌کند، یا یک سناریوی آغازین خیره‌کننده یا شکل مبهم یک داستان، ایده‌های خود را با سؤالات «چه می‌شد اگر» بازجویی کنید.

به عنوان مثال: زنی در یک رستوران تنها نشسته و غمگین به نظر می رسد – چه می شود اگر مردی به او نزدیک شود و از او بپرسد که آیا می تواند به او سر میزش بپیوندد؟ اما اگر او بخواهد به دلیلی تنها باشد چه می شود این دلیل چه می تواند باشد؟ و وقتی مرد او را رد کند، چه واکنشی نشان خواهد داد؟ اگر فکر کند او را از سال ها پیش می شناسد چه می شود؟ سؤالات «چه می‌شود اگر» می‌تواند شما را به سفری ببرد که داستان و طرح داستانی را می‌سازد.

شخصیت های خود را بشناسید.

به این فکر کنید که شخصیت‌های شما چه کسانی هستند – نه فقط اینکه در داستان چه می‌کنند و نامشان چیست.

ممکن است دوست داشته باشید فایل‌های مربوط به شخصیت‌ها را کنار هم قرار دهید، «تخته‌های خلق و خو» شخصیت‌ها را پر از تصاویر مرتبط با آن‌ها ایجاد کنید. شخصیت‌های اصلی خود را در موقعیت‌های دشوار قرار دهید تا ببینید چه واکنشی نشان خواهند داد. دیالوگ بنویسید تا بتوانید صدای آنها را در حال شکل گرفتن حس کنید.

و به انگیزه آنها فکر کنید. شخصیت‌های رمان باید خیلی بیشتر از مهره‌های شطرنج باشند تا بر اساس استراتژی شما روی تخته جابه‌جا شوند.

بین طرح و نوشتن متناوب حرکت کنید.

در حالی که در صفحات اولیه رمان خود هستید، به شما توصیه می کنم ترکیبی از طرح داستان و نوشتن خود را انجام دهید.

پی بردن به طرح، شما را در نوشتن و رسیدن به هدف کمک می کند. تمرکز بر هدف به نوشته شما کمک می کند – اما برعکس، احساس راه رفتن در خود نوشته به شما کمک می کند تا داستان خود را به روشی متفاوت و عمیق تر درک کنید. هر یک از روش های کار باید به شما در مورد دیگری کمک کند.

ساختار خود را درست کنید.

زمانی که در داستان خود پیشرفت کردید و کلمات را در صفحه به نگارش درآوردید، کمی زمان بگذارید تا به ویژگی های ساختاری رمان خود فکر کنید.

آیا داستان شما یک هفته، یک سال، یک عمر طول خواهد کشید؟ – و آیا آن را به فصل‌های کوتاه یا فقط چند بخش طولانی مربوط به سال‌هایی که عمل در آن اتفاق می‌افتد تقسیم می‌کنید؟

آیا یک راوی اول شخص خواهید داشت که به رویدادهای داستان شما نگاه می کند – یا داستان در زمان حال رخ می دهد؟

اول شخص می گویید یا سوم؟

گرفتن تصمیمات کلیدی در مورد ساختار و ابزار گفتن داستان می تواند به شما کمک کند تا روی یک پایه مطمئن شوید.

اهدافی را برای خود تعیین کنید

همه این کار را نمی‌کنند، اما بسیاری از ما دوست داریم ضرب‌الاجل‌ها و اهدافی داشته باشیم. شاید تصمیم بگیرید که باید سعی کنید 3000 کلمه در هفته بنویسید – یا 1000 کلمه در روز.

ممکن است برای نوشتن به دنبال ضرب‌الاجل‌های گسترده‌تری باشید مثلاً تصمیم بگیرید که باید تا عید یا در زمان تعطیلات تابستانی، یک سوم پیش‌نویس خود را طی کنید یا اینکه کل اولین پیش‌نویس خود را تا آخر سال بنویسید.

به برخی از ضرب الاجل ها و اهدافی فکر کنید که برای شما واقع بینانه و قابل دستیابی به نظر می رسد نباید خودتان را برای شکست آماده کنید و آماده باشید تا در صورت لزوم برای نوشتن برنامه‌ریزی کنید و دوباره قلم زدن را شروع کنید.

نگران اتلاف وقت نباشید

در آخر می‌توانم بگویم بعضی روزها ممکن است برای نوشتن روز خوبی نباشد. اگر به مشکلی برخورد کردید که کلمات در جای خود جفت و جور نمی‌شوند، از نوشتن فاصله بگیرید و مدتی را با طرح و برنامه ریزی خود بگذرانید – یا آنچه را که دارید چاپ کنید و کمی مطالعه و ویرایش کنید. یا فقط بروید و یک کتاب خوب بخوانید تا به خودتان الهام دهید.

گاهی اوقات دقیقاً زمانی که فکر می‌کنیم همه چیز برای نگارش یک رمان خیلی خوب پیش می‌رود و کلمات زیادی روی برگه‌ خواهیم آورد، به یک مانع برخورد می‌کنیم. ممکن است به این معنی باشد که مشکلی در داستان شما وجود دارد که باید آن را حل کنید – اما به همان اندازه ممکن است این باشد که “مغز پشتی” شما – همان قسمتی که داستان را رویاپردازی می کند و جهت سفر را کنترل می کند – باید به مغز جلوی شما برسد. ، جایی که نوشتن کلمات اتفاق می افتد. (سلب مسئولیت: من نمی دانم کدام قسمت از مغز شما واقعاً این کار را انجام می دهد! این فقط نظر من برای بیان روشی است که نوشتن اتفاق می افتد …).

اگر گیر کرده اید، فقط به زمان نیاز دارید. اگر مجبورید کل کار خود را برش دهید، آنها را حذف نکنید – آنها را در جایی امن نگه دارید. بعداً ممکن است متوجه شوید که آنها مفید خواهند بود. هیچ چیز هرگز هدر نمی رود – نه، اگر در مورد آن باهوش باشید.

شروع به نوشتن رمان خود کنید.

ما به شما کمک می کنیم نگارش رمان خود را از صفر شروع کنید. با حمایت ما، ایده خود را توسعه می دهید، داستان خود را طرح ریزی می کنید و یک شروع قوی خواهید داشت.

بررسی اجمالی

آیا فکر می‌کنید زمان نوشتن رمان است؟ شاید برای اینکه داستان خود را بر روی کاغذ بیاورید عجله دارید، اما مطمئن نیستید که چگونه آن را ساختار دهید و آن را به خوبی بنویسید – یا ممکن است مشتاق باشید که به یک رمان بپردازید، اما به سختی می‌توانید ایده‌ای قوی داشته باشید؟ اگر می خواهید شروع به نوشتن یک رمان کنید و نیاز به حمایت عملی با اصول اولیه دارید، ردنا به شما کمک می کند تا ایده خود را توسعه دهید، داستان خود را برنامه ریزی کنید، و بنویسید.

برای دریافت مشاوره تلفنی با ما تماس بگیرید.

مقالات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دریافت مشاوره در مورد سفارش خود می‌توانید اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود. 

تهران، میدان انقلاب، ضلع شمال غربی،
جنب بانک رفاه ساختمان 59

چاپ کتاب رِدُنا

09102166409
66562105 – 66123996 

redona.co@gmail.com