ویراستاری کتاب و نمونه خوانی

سخن را مَطلَع و مقطع بباید

که پُر گفتن ملالت فزاید
نظامی

گفتارِ دراز مختصر باید کرد

از یار بدآموز حذر باید کرد
ابوسعیدابوالخیر

فرقی نمی‌کند متن کتاب، مقاله و پایان‌نامه به کدام حوزه مربوط باشد؛
در هر صورت بخش ویراستاری و نمونه خوانی رِدُنا به کمک ویراستاران باتجربه و متعهد، کتاب شما را بررسی می‌کند و میزان ویرایش لازم را در سه مرحله مشخص می‌کند:

ـ ویرایش جزئی

ـ ویرایش متوسط

ـ ویرایش کامل

پس از به توافق رسیدن در زمان تعیین شده با بالاترین کیفیت کتاب شما ویراستاری خواهد شد.

ویراستاری کتاب

تمامی متونی که برای ویرایش به مجموعه رِدُنا داده می‌شود؛ در ابتدا از نظر کیفی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در یکی از دسته‌بندی‌های ویرایش کامل، ویرایش متوسط یا ویرایش جزئی قرار بگیرد.
لازم به ذکر است که، بدون مرحله بررسی متن‌ها امکان قیمت‌گذاری برای ویراستاری کتاب، پایان‌نامه و مقاله وجود ندارد؛ زیرا قبل از هر چیز سطح کیفی متن باید توسط کارشناسان ویراستاری بررسی شود.

ویراستاری جزئی کتاب

این نوع ویرایش برای نویسنده‌ها و مترجم‌هایی که به ساختار زبانی آشنایی و تسلط کافی دارند، اما قبل از انتشار کتاب خود نیاز به بازخوانی دارند و به دنبال ایرادهای جزئی در متن خود هستند، مناسب است.

ویراستاری متوسط کتاب

برای آن دسته از متن‌هایی به کار می‌رود که به اصلاحات ویرایشی کمتری نیاز دارند. در این نوع از ویرایش، ویراستار با حفظ ساختار کلی جمله‌ها و عبارت‌ها، به ویرایش نگارشی و اصلاح غلط‌های املایی می‌پردازد و در نهایت، متنی روان و متناسب با استانداردهای زبانی را به شما تحویل می‌دهد.

ویراستاری کامل کتاب

یکی از اصولی‌ترین و کامل‌ترین نوع ویرایش‌ها است و شامل ویرایش زبانی و صوری می‌شود. ویرایش کامل و بازنویسی بیشتر برای متونی به کار می‌رود که از نظر نگارشی و زبانی ضعیف هستند یا در مواردی که برای یک متن به وسواس بیشتری نیاز داشته باشیم می‌توانیم از این نوع ویرایش استفاده کنیم. در ویرایش کامل، ویراستار با حفظ مفهوم اصلی متن، به تغییر جملات و بهینه‌سازی متن دست می‌زند تا در نهایت، متنی با زبان ساده و به دور از هرگونه ایراد نگارشی و زبانی را به شما ارائه دهد.

ویراستاری کامل کتاب شامل ویرایش صوری و زبانی است:

_ ویرایش صوری: شامل تمام موارد از جمله برطرف کردن غلط‌های املایی، یکدست‌سازی املای واژه‌ها، ‌اصلاح و یکدست‌سازی ارجاع دهی، اصلاح و یکدست‌سازی نشانه‌های سجاوندی، مرتب‌سازی کتاب‌نامه، تنظیم‌ فاصله‌ها و نیم‌فاصله‌ها به‌صورت کلی می‌شود.

_ ویرایش زبانی: شامل جانشینیِ واژه‌های ناآشنا با واژه‌های آشنا، اصلاح کژتابی‌های زبانی و ابهام‌های نابجا، اصلاح خطاهای منطقی و گره‌های عقلانی، تبدیل ساختارهای رایج در گویش‌ها و لهجه‌ها به فارسی معیار، فارسی‌سازیِ تعابیر و ساختارهای بیگانه، پاکیزه نویسی و ساده‌نویسی و همچنین اصلاح گرته‌برداری‌ها می‌شود.

ویراستاری ادبی کتاب و نمونه‌خوانی متن کتاب

ویراستاری متن کتاب قبل از تأیید نهایی

نویسندگان و مترجمان زیادی هستند که برای تألیف کتاب خود وقت و زمان زیادی را برای نگارش صرف کرده‌اند و بعد از اتمام نگارش کتاب‌شان، به بازبینی و ویراستاری کلی متن نیاز دارد؛ زیرا هنگام نگارش یک کتاب بسیاری از اصول ساده مانند رعایت علائم نگارشی از نگاه نویسنده‌ها جا می‌افتد. با این تفاسیر، ویرایش کلی محتوای کتاب قبل از انتشار، به دست ویراستاران زبده رِدُنا در این حوزه بهترین راه است.

ویرایش پایان‌نامه و مقاله

بیشتر دانشجویان و محققان برای انجام مقاله‌های دانشجویی و پایان‌نامه‌ها تحقیقات گسترده‌ای انجام می‌دهند و بعد از گردآوری اطلاع دقیقی از اصول ویراستاری ندارند و نمی‌توانند متون علمی و تخصصی خود را در مدت زمان کوتاه به فارسی روان بنویسند.

مجموعه رِدُنا با فراهم کردن امکان ثبت سفارش و انجام کارهای ویرایش و نگارشی و صفحه‌آرایی و چاپ خیال دانشجویان را از بابت ویرایش، بازخوانی و چاپ پایان‌نامه‌ها و مقالات راحت کرده است  و وعده متنی سلیس و روان را به شما می‌دهد.

ویراستاری ادبی و نمونه خوانی کتاب

هزینه ویرایش و ویراستاری کتاب

هزینه ویرایش و ویراستاری متون با توجه به نوع محتوا و تعداد صفحات آن متفاوت است؛ به همین دلیل، برای قیمت‌گذاری متن‌های متفاوت ابتدا باید متن  توسط کارشناسان رؤیت شود  تا با بررسی دقیق آن در مورد هزینه ویراستاری به نتیجه برسید.

برای دریافت مشاوره در مورد سفارش خود می‌توانید اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود. 

تهران، میدان انقلاب، ضلع شمال غربی،
جنب بانک رفاه ساختمان 59

چاپ کتاب رِدُنا

09102166409
66562105 – 66123996 

redona.co@gmail.com