طراحی جلد کتاب

طراحی و چاپ

طراحی ردنا به کمک نیروهای با تجربه و حرفه‌ای در نرم‌افزارهای
– کورل
– ایندیزاین
– فتوشاپ
– پاورپوینت

بهترین خدمات را به شما ارائه خواهد داد.

شش اصل طراحی برای هر قطعه طراحی گرافيکی:

اصول طراحی گرافیک نشان می‌دهد که چگونه یک طراح می‌تواند عناصر مختلف صفحه‌آرایی را در ارتباط با طراحی گرافیکی به بهترین نحو ترکیب کند. نحوه به کارگیری این اصول تعیین می‌کند که چقدر در انتقال پیام مورد نظر مؤثر است و چقدر جذاب به نظر می‌رسد.

تعادل در طراحی

تعادل بصری از چیدمان عناصر به‌گونه‌ای حاصل می‌شود که هیچ بخش سنگین‌تر از دیگری نباشد. گاهی اوقات عناصر برای تأکید یا ایجاد حالت خاصی، از تعادل خارج می شوند.

مجاورت / وحدت در طراحی

رابطه بین عناصر در یک طرح تحت تأثیر مجاورت قرار می گیرد. این که عناصر طرح چقدر به هم نزدیک یا دور هستند، نشان دهنده رابطه یا عدم ارتباط با یکدیگر است.

هم‌ترازی طرح

هم‌ترازی باعث نظم در طراحی می‌شود. نحوه تراز کردن گرافیک در یک صفحه و در ارتباط با یکدیگر، خواندن طرح‌بندی را آسان تر یا دشوارتر می‌کند. آیا از شبکه استفاده شده است؟ آیا تراز مشترکی وجود دارد؟

تکرار / ثبات در طراحی

تکرار عناصر طراحی و سازگاری سبک به خواننده نشان می‌دهد که کجا باید برود و به آنها کمک می‌کند تا در طرح حرکت کنند. آیا شماره صفحه از صفحه‌ای به صفحه دیگر در یک مکان ظاهر می شود؟ آیا تیترها از نظر سبک اندازه، قرارگیری همخوانی دارند؟ آیا این سبک در کل ثابت است؟

تضاد در طراحی

در طراحی، عناصر بزرگ و کوچک سیاه و سفید متن و گرافیک همگی کنتراست ایجاد می کنند. کنتراست به برجسته شدن عناصر مختلف کمک می کند. آیا طراحی کنتراست کافی دارد؟ آیا کنتراست کافی بین متن و پس زمینه وجود دارد که برجسته و خوانا باشد؟ آیا عناصر مهم‌تر، سرفصل‌ها، فراخوان‌ها برای اقدام، به‌اندازه کافی متضاد هستند تا برجسته شوند؟

فضای سفید طرح

طرح هایی که بیش از حد در یک فضای کوچک فشرده می‌شوند آزاردهنده هستند و ممکن است گیج کننده و خواندن آنها دشوار باشد. فضای سفید به طراحی فضای تنفس می دهد.

آیا فضای کافی بین ستون های متن وجود دارد؟

آیا متن خالی از گرافیک است؟

اما مراقب فضای سفید بیش از حد باشید و نگذارید عناصر در صفحه شناور باشند.طراحی گرافیکی عالی تمام این عناصر را در خود جای داده و طرح های دلپذیر و موثری را تولید می کند. طرح هایی که خواننده را هیجان زده می کند و پیام در حال انتقال را تقویت می کند.

طراحی لوگو، جلد کتاب، پوستر، آرم، کارت ویزیت

همه ما می دانیم که یک قانون ناگفته این است که شما نباید یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کنید. در واقع، از نظر تفکر طراحی، ایجاد یک کتاب زیبا و خوانا بسیار بیشتر از آنچه در بیرون است وجود دارد.

اصول چیدمان، انتخاب نوع و استفاده از تصاویر پیچیده است. نقش یک طراح کتاب بسیار بیشتر از آن چیزی است که به چشم یک خواننده معمولی می رسد. مانند هر پروژه خلاقانه، هیچ قانون سخت و سریعی برای طراحی کتاب وجود ندارد، اما چند اصل اساسی وجود دارد که طراحان به آن پایبند هستند.

با این حال، باز هم، چنین قوانینی اغلب برای شکستن وجود دارد: خوانایی به نظر یک امر بدیهی است، اما برای مثال، با کتاب‌های هنری مفهومی‌تر، گاهی اوقات می‌توانید از نوع و طرح‌بندی که خواننده را به همان اندازه که مطالعه می‌کند، نگاه کند. تصاویر را می توان لایه لایه و تغییر شکل داد و خرد کرد و در اطراف پیچ کرد. داستان‌ها را می‌توان در قالب‌های سنتی، خطی یا به‌عنوان شیوه‌های بیانی پسامدرن و غیرخطی بیان کرد.

اصل اساسی این است که طراحی باید مطابق با آنچه طراحی شده است باشد، قالب باید با محتوا کار کند، و طراحی نباید (بیشتر اوقات) چیزی را که کتاب به خوانندگان خود منتقل می کند تحت الشعاع قرار دهد.

گاهی اوقات یک راه حل مرتبط نیز می تواند چیزی باشد که با محتوا مناسب نیست.

به طور طبیعی، یک پوشش براق و فریبنده کافی نیست. اریک اسپیکرمن یک بار گفت که کتابی با جلد عالی و طراحی داخلی نامناسب «مثل بسته بندی عالی است، اما وقتی آن را باز می کنید، غذای داخل قهوه ای و خسته کننده به نظر می رسد. ممکن است هنوز هم مغذی باشد، اما اشتهای من از بین رفته است.» پس چگونه طراحی کتاب خوب ما را گرسنه نگه می دارد و در نهایت ما را سیر می کند؟

برای کسب اطلاعات بيشتر در مورد طراحی گرافيک و اينکه چگونه می توانيد بهترين نتايج را بدست آوريد، با ما تماس بگیريد.

برای دریافت مشاوره در مورد طراحی و چاپ، اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود. 

تهران، میدان انقلاب، ضلع شمال غربی،
جنب بانک رفاه ساختمان 59

چاپ کتاب رِدُنا

09102166409
66562105 – 66123996 

redona.co@gmail.com